کد خبر: ۳۶۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۲
 امروز ستاد ملی مقابله با کرونا برای تصمیم‌گیری درباره سویه جدید امیکرون جلسه فوری تشکیل داد و اعلام کرده‌اند که احتمال ایجاد محدودیت‌های جدید وجود دارد و احتمالا تا امروز عصر محدودیت‌های کرونایی جدید اعلام می‌شود.

جلسه فوری ستاد مقابله با کرونا|وضع محدودیت‌های کرونایی جدید در شب یلدا

 با شناسایی اولین فرد مبتلا به سویه امیکرون در ایران، برخی از اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا خواستار اعمال محدودیت‌های کرونایی جدید شده‌اند. برخی از اعضای این ستاد، خواستار برقراری قرنطینه سطح سه، تعطیلی مدارس و ممنوعیت برگزاری جشن شب یلدا شده‌اند.

شناسایی سویه جدید کرونا و همزمانی آن با مراسم شب یلدا این نگرانی را ایجاد کرده که مبادا این ویروس به سرعت گسترش پیدا کند. حالا برخی از اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا خواستار قرنطینه و ممنوعیت برگزاری جشن یلدا شده‌اند.

از آن جمله، محمد هاشمیان، عضو کمیته علمی کشوری کرونا تاکید کرد که با توجه به ورود سویه امیکرون به کشور، باید قرنطینه سطح سه آغاز، مدرسه‌ها تعطیل و جشن شب یلدا ممنوع شود.

او تاکید کرده که از مردم به طور جدی می‌خواهیم که شب یلدای امسال را به صورت مجازی برگزار کنند تا سال آینده سالمندان آن‌ها بتوانند در جشن شب یلدا شرکت کنند. او گفت که برگزاری مراسم شب یلدا و دور همی ممنوع است.

وضع محدودیت کرونایی در شب یلدا؟


محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت هم اعلام کرده که “اولین مورد شناسایی شده ابتلا به امیکرون در کشور، آقایی است که به تازگی از یکی از کشور‌های همسایه به کشور بازگشته است.

او تاکید کرده که «فعلا همین یک مورد در کشور تشخیص داده شده، اما چند فرد مشکوک مبتلا به اُمیکرون نیز هستند که تا جواب آزمایش قطعی آن‌ها حاضر شود، تمام این افراد تحت مراقبت قرار دارند.»

گویا بیان کرد: ما پس از تایید قطعی شناسایی کرونای امیکرون در کشور پیشنهاداتمان را در جلسه اضطراری ستاد کرونای وزارت بهداشت به وزیر بهداشت اعلام کردیم. پس از تایید و تصویب ستاد ملی کرونا امروز عصر محدودیت‌های جدید اعلام خواهد شد.

او تاکید کرد: تنها شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای مقابله با کرونای امیکرون کافی نیست و باید محدودیت‌هایی اعمال شود.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار