کد خبر: ۳۷۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۸
هواشناسی کرمان هفته گذشته هشدار نارنجی صادر کرده بود، اما روز گذشته سطح و رنگ هشدار را تغییر داد و خواستار افزایش اقدامات پیشگیرانه و مراقبت‌ها شد.

مفقودی ۲ کودک و انسداد ۴۵ راه در سیل کرمان
فرماندار ریگان در شرق استان کرمان می‌گوید که به دنبال بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در مناطق کوهستانی این شهرستان ۲ کودک مفقود شدند و تلاش امدادگران برای یافتن آنان جریان دارد.

امین باقری روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تشدید سیلاب در ریگان عنوان کرد: همچنین جاری شدن سیلاب راه ۴۵ روستای این شهرستان را مسدود کرد.

فرماندار ریگان تاکید کرد: تمامی روستا‌های مناطق کوهستانی ریگان هم اکنون در محاصره سیلاب قرار دارند و قطع برق ۳۰ روستا و تلف شدن دام‌ها از دیگر خسارات سیلاب در این شهرستان است.

وی از اعزام ده‌ها اکیپ امدادی به مناطق سیل زده ریگان خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه هر لحظه بر شدت و سرعت سیلاب در این شهرستان افزوده می‌شود شهروندان از تردد در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

سیل در جنوب استان نیز یک مفقودی داشته و برخی مناطق را دچار آبگرفتگی کرده است.

ستاد مدیریت بحران استان کرمان با اتکا به پیش‌بینی هواشناسی هشدار سطح قرمز و اعلام ناپایداری شامل بارش باران، برف و وزش باد به‌نسبت شدید تا اواخر هفته جاری صادر کرد و خواستار اقدامات پیشگیرانه مدیران و شهروندان شد.

هواشناسی کرمان هفته گذشته هشدار نارنجی صادر کرده بود، اما روز گذشته سطح و رنگ هشدار را تغییر داد و خواستار افزایش اقدامات پیشگیرانه و مراقبت‌ها شد.

این هشدار درحالی است که در سیل چندروز پیش در جنوب استان شاهد خسارت‌های به نسبت زیادی به زیرساخت‌های مختلف بودیم و میزان خسارت‌ها افزون بر ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام شده بود.

براساس پیش‌بینی هواشناسی بارش‌ها تا عصر چهارشنبه هفته جاری (۲۹ دی) تداوم خواهد داشت و باتوجه به شدت بارش‌ها و باعنایت به رطوبت خاک و گل و لای باقیمانده از بارش‌های قبل، احتمال جاری شدن سیلاب وجود دارد.

مناطق تحت تاثیر سامانه جدید بارشی از روز یکشنبه در غرب و جنوب استان شامل شهرستان‌های جیرفت، کهنوج، منوجان، فاریاب، رابر، بافت و پاره‌ای از مناطق شمال و شرق استان خواهد بود.

براساس این پیش بینی اثر مخاطره این سامانه نیز بارش باران و برف، وزش باد به‌نسبت شدید، آبگرفتگی معابر، جاری شدن آب از بالادست و سیلابی شدن مسیل‌ها در برخی نقاط استان بویژه در نیمه جنوبی، اختلال در تردد راه‌های مواصلاتی و لغزندگی سطح جاده‌های کوهستانی خواهد بود.

ریگان از جمله شهرستان‌های حادثه خیز کرمان است و تا مرکز این استان ۲۸۵ کیلومتر فاصله دارد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار