کد خبر: ۳۸۰۹۶
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
شبکه ثور چین (Thorchain) که یک استخر تأمین نقدینگی و صرافی غیرمتمرکز دارد، به‌تازگی پشتیبانی از دوج کوین را آغاز کرده است. دارندگان دوج کوین هم از این پس می‌توانند با مشارکت در تأمین نقدینگی استخر‌های این پروتکل سود سهام‌گذاری دریافت کنند.

خبر مهم برای خریداران دوج کوین
با پشتیبانی صرافی غیرمتمرکز ثور چین از دوج کوین، سرمایه‌گذاران بدون نیاز به صرافی‌های متمرکز می‌توانند این میم کوین را با بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و دیگر ارز‌های دیجیتال موجود در این پروتکل معامله کنند.

ثور چین از مدل بازارساز خودکار استفاده می‌کند؛ یعنی عملکرد آن شبیه به صرافی‌های غیرمتمرکز پرطرفداری مثل یونی سواپ است.

با این حال، تفاوت مهم ثور چین با صرافی‌های غیرمتمرکز دیگر این است که با استفاده از آن می‌توان خود ارز‌های دیجیتال را به‌طور مستقیم معامله کرد. درنتیجه، دیگر نیازی به توکن‌های نماینده مثل رپد بیت‌کوین (wBTC) و رپد اتریوم (wETH) نیست.

مهم‌تر از همه اینکه دارندگان دوج کوین، از این پس می‌توانند با مشارکت در تأمین نقدینگی استخر‌های ثور چین، سود دریافت کنند.

جزئیات تغییرات جدید برای دوج کوین
توسعه پروژه ثور چین را یک تیم ناشناس در سال ۲۰۱۸ آغاز کرد و در آوریل سال گذشته (فروردین) بلاک چین اختصاصی آن شروع به کار کرد.

در ماه ژوییه (تیر)، این شبکه چندین بار هک شد و به همین خاطر به‌شدت مورد انتقاد قرار گرفت. توکن ثور چین که با نماد «RUNE» در بازار شناخته می‌شود، به‌خاطر این هک‌ها صدمه زیادی دید؛ اما بعد از مدتی شرایط قیمتی آن بهبود یافت. برای کاهش پیامد‌های ناشی از این حملات هکری، شبکه ثور چین در مقطعی موقتاً متوقف شد؛ موضوعی که در نهایت سبب شد کاربران غیرمتمرکزبودن این پروتکل را زیر سؤال ببرند.

افراد زیادی فکر می‌کردند که پس از رشد قابل‌توجه دوج کوین در سال ۲۰۲۱، این ارز دیجیتال دیگر فراموش می‌شود. با این حال، این میم کوین به راه خود ادامه داد و درحال‌حاضر، از نظر ارزش بازار در رتبه یازدهم قرار دارد.

هفته گذشته، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا، اعلام کرد که این مجموعه پذیرش دوج کوین را برای برخی از محصولات خود آغاز کرده است.

او در توییت اخیر خود، با اشاره به این نکته که بنیان‌گذاران دوج کوین آن را با هدف سرگرمی ایجاد کرده بودند، دوباره گفت که به احتمال زیاد، این ارز دیجیتال سرگرم‌کننده‌ترین نتیجه را هم به نمایش خواهد گذاشت.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: