کد خبر: ۳۸۱۱۰
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ از مصوبات جدید کمیسیون متبوع خود برای خرید خدمت سربازی مشمولان خارج از کشور خبر داد.

خرید خدمت سربازی سال آینده امکان‌پذیر می‌شود؟

رحیم زارع گفت: آن دسته از مشمولان غایب خدمت سربازی که در خارج از کشور هستند و پنج سال از زمان فراخوان آنان به خدمت سربازی می‌گذرد، در سال آینده تسهیلاتی برای خرید خدمت سربازی آن‌ها در نظر گرفته شده است.

سید محمدرضا میرتاج‌الدینی عضو دیگر کمیسیون تلفیق نیز در این باره گفت: بر اساس این مصوبه افرادی که از پیش از زمان مشمولیت آن‌ها در خارج از کشور بوده و نیز چند سال است که از زمان مشمول بودنشان برای خدمت سربازی می‌گذرد و در خارج به سر می‌برند برای اینکه درمورد تردد به کشور با مشکلی مواجه نشوند می‌توانند خدمت سربازی خود را با قیمت ۱۵ هزار یورو بخرند.

جریمه مالی برای اخلالگران اقتصادی
اخلالگران اقتصادی از طریق قانون شکنی و تخلف از قانون، مالی کسب می‌کنند، علاوه بر رد مال به همان میزان جریمه مالی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق مالی از جمله اسناد خزانه جهت احداث و تکمیل طرح‌های نیمه تمام، مهار و تامین آب کشور با اولویت طرح‌های شهری و نیز برق و آب در اختیار شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو قرار گیرد.

وزارت آموزش و پرورش نیز موظف شد، از فروش اموال غیرمنقول مازاد خود جهت توسعه و تکمیل مدارس در مناطق محروم با اولویت مدارس خیرساز در استان‌ها و شهرستان‌ها یا منطقه خود اقدام کند.

وزارت جهاد کشاورزی نیز موظف شد در سال آینده تا سقف ۲۰ هزار میلیارد تومان از اموال منقول و غیرمنقول مازاد خود را به فروش رسانده و با اولویت مناطق محروم در حوزه‌های کشاورزی و شبکه‌های آبیاری، زهکشی و آب و خاک صرف کند.

در یکی از مصوبات کمیسیون تلفیق مصوب شد در سال آینده هزینه‌هایی که خیرین برای ساخت پاسگاه‌ها و کلانتری‌ها انجام می‌دهند، به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار