کد خبر: ۳۸۲۰۳
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸
معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارائی درباره اینکه چه کسانی مشمول طرح وام بدون ضامن می شوند توضیحاتی ارائه کرد.

خبر مهم برای متقاضیان وام| متقاضیان وام بخوانند

سیدعباس حسینی معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارائی در ارتباط تلفنی و زنده با برنامه تلویزیونی به سوالات زیر پاسخ داد.

چه کسانی مشمول این طرح خواهند شد؟

حسینی: مرحله اول اخذ تسهیلات خرد برای شاغلان، بازنشستگان، مستمری بگیران دستگاه‌های اجرایی، شاغلان بازنشستگان نهاد‌های عمومی غیر دولتی و شرکت‌های بزرگ بخش خصوصی که از شعبات بانک‌های ذی ربط خود حقوق دریافت می‌کنند و رتبه اعتباری آن‌ها A و B و C است، مشمول این طرح خواهند بود و بخشنامه‌های مورد نیاز این طرح از امروز ارسال خواهند شد.

تسهیلات تا ۵۰ میلیون تومان بدون ضامن و فقط با نامه کسر از حقوق امکان پذیر است. برای تسهیلات بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان نیز بدون ضامن و با نامه کسر از حقوق خود، فرد به همراه یک سفته یا چک، می‌تواند جهت اخذ وام به بانک‌ها مراجعه کند.

برای سایر کارکنان بخش‌های خصوصی که در گروه اول مشمولان نبوده و دارای رتبه اعتباری A و B هستند، تسهیلات تا سقف ۵۰ میلیون تومان بدون ضامن و با نامه کسر از حقوق و سفته یا چک امکان دریافت تسهیلات را خواهند داشت. تسهیلات بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان نیز با یک ضامن، چک یا سفته امکان دریافت دارند. برای رتبه‌های اعتباری C و پایین‌تر و کسانی که رتبه بندی نشده اند، فقط یک ضامن لازم است.

برخورد و نحوه نظارت بر عدم اجرای این تصمیمات از سوی بانک‌ها چه خواهد بود؟

حسینی: این اقدام با همفکری و همکاری هیات مدیره بانک‌ها انجام شده و اگر تخلفی از سوی بانک‌ها صورت بگیرد به طور مستمر پیگیری می‌کنیم.

در خصوص لغو اخذ سود از دیرکرد اقساط وام‌ها در چه وضعیتی است و شامل چه تسهیلاتی می‌شود؟

حسینی: در حال بررسی است و بعد از تصمیم گیری نهایی، تصمیم گیری خواهد شد.

پل ارتباطی میان شهروندان و وزارت اقتصاد در صورت مشاهده تخلف چیست؟

حسینی: شهروندان می‌توانند به سامانه‌های ارتباط مردمی در سایت وزارتخانه مراجعه کنند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار