کد خبر: ۳۸۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۰
وزیر اقتصاد با بیان اینکه بانک حق دریافت سپرده برای ارائه تسهیلات را ندارد، گفت: تاکنون ۴۰۰ مورد شکایت از بانک‌ها دریافت شده است که اگر تخلف محرز شود با آن بانک برخورد خواهد شد.

بانکها برای وام بدون ضامن حق اخذ سپرده ندارند| شکایت از ۴۰۰ بانک

احسان خاندوزی اظهار کرد: در جلسه امروز چهار مصوبه داشتیم که مهم‌ترین مصوبه آن مجوز‌های اعلانی مربوط به مشاغل خانگی است؛ یعنی آن دسته از مشاغلی که فقط با ثبت در درگاه ملی مجوز‌ها و سامانه وزارت تعاون متعهد به رعایت شرایط کسب و کار می‌شوند می‌توانند بلافاصله شروع به کار کنند و مجوز پیشینی صادر نمی‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۳۰ مجوز مربوط به مجوز‌های مشاغل خانگی اعلانی است، افزود: مصادیق این مجوز‌ها مانند پرورش دام و طیور در مقیاس کوچک، تولید غذای خانگی، تولید گیاهان دارویی، تولید ترشی، انواع بسته‌بندی‌ها، فعالیت‌های گرافیکی، ترانه‌سرایی، معرق کاری، ابریشم‌باقی لباس‌های محلی و … است.

خاندوزی گفت: به محض اینکه سامانه وزارتخانه به درگاه ملی مجوز‌ها متصل شود برای اولین بار به صورت برخط مجوز‌های اعلانی مشاغل خانگی صادر خواهد شد.

وی افزود: با این ساز وکار دیگر نیازی نیست به شکل پیشین صدور مجوز‌ها در مسیر‌های طولانی معطل شوند، هر چند که در ماه‌های پایانی سال قرار داریم، اما این مجوز‌ها می‌توانند به فعالیت‌های تولیدی مردم کمک کنند.

وزیر اقتصاد گفت: مسئله مهم در این زمینه متصل شدن دستگاه‌ها به سامانه مجوز کسب و کار هستند که قانون آن ۱۸ اسفندماه سال گذشته تصویب شده و تا ۱۸ اسفندماه امسال همه دستگاه‌ها باید به این سامانه وصل شون

خاندوزی همچنین درباره دریافت وام بدون ضامن هم گفت: بانک حق دریافت سپرده برای ارائه تسهیلات را ندارد و هر شرط اضافی و بیشتر از بخشنامه ابلاغی به بانک‌ها تخلف محسوب می‌شود البته تاکنون ۴۰۰ مورد شکایت هم از بانک‌ها دریافت شده است که اگر تخلف محرز شود با آن بانک برخورد خواهد شد.

خاندوزی درباره زمان اجرای کامل آن اظهار امیدواری کرد که در چند روز آینده این مصوبه دولت اجرا شود.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار