تهران ۱۱.۹۹° كمينه ۱۱.۹۹°  بیشینه ۱۲.۷۹°
۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۰

معاون وزیر نفت: افزایش ۱۵ درصدی تحویل گاز به نیروگاه‌ها

در فصل تابستان با توجه به مصرف حداقلی سوخت گاز در بخش خانگی عمده تولید برق نیروگاه‌هابا استفاده از سوخت گاز طبیعی خواهد بود.
کد خبر: ۶۶۶۲۲

به گزارش معاصر؛ معاون وزیر نفت در امور نظارت بر منابع هیدروکربوری از افزایش ۱۵ درصدی تحویل گاز به نیروگاه‌ها در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

سجاد خلیلی، با بیان اینکه نیروگاه‌های حرارتی بیشترین سهم را از توان تولید برق در کشور دارند و تامین سوخت این نیروگاه‌ها لازمه تحقق تابستان بدون خاموشی است، اظهار کرد: برای تامین این هدف هم‌زمان با رشد تولید در صنایع و افزایش میزان مصارف برق بخش خانگی و تجاری و صنعتی، وزارت نفت گام‌های جدی در خصوص تأمین سوخت موردنیازنیروگاه‌های حرارتی برداشته است.

وی افزود: در فصل تابستان با توجه به مصرف حداقلی سوخت گاز در بخش خانگی عمده تولید برق نیروگاه‌هابا استفاده از سوخت گاز طبیعی خواهد بود.

معاون وزیر نفت در امور نظارت بر منابع هیدروکربوری با بیان اینکه وزارت نفت علی رغم افزایش مصارف بخش های خانگی، صنعتی و نیروگاهی و مشکلات ناشی از ناترازی بین عرضه و مصرف نهاده های انرژی به اجرای تعهدات خود پایبند بوده است، گفت: متوسط میزان گاز تحویلی به نیروگاهها در سه ماهه اول سال ۱۴۰۲ نسبت به سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ در حدود ۱۵ درصد رشد داشته است.

به گفته خلیلی با رشد حدود ۱۰۰ صد در صدی ذخیره سازی سوخت مایع مورد نیاز نیروگاه ها در سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ و همچنین افزایش تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاهها توسط وزارت نفت، امکان تأمین برق مورد نیاز کشور و جلوگیری از قطعی علی رغم رشد مصارف برق را موجب خواهد شد.

وی اظهار کرد: ارزش سوخت مایع و گاز طبیعی تحویلی به نیروگاهها در سال ۱۴۰۱ حدود ۳۵ میلیارد دلار بوده که تماما توسط وزارت نفت تولید و به قیمت یارانه ای به نیروگاه ها تحویل شده است.

انتهای پیام
منبع: ایسنا
اشتراک گذاری :
برچسب ها : نفت گاز
ارسال نظر

آخرین اخبار روز