تهران ۲۸.۳۱° كمينه ۲۸.۳۱°  بیشینه ۲۸.۳۱°
۳۱ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۳

تماس تلفنی امیرعبداللهیان با سازمان همکاری اسلامی در پی اهانت به قرآن

اگر دولت سوئد بفوریت اقدام موثری انجام ندهد، باید کشورهای اسلامی بصورت منسجم پاسخ محکمی در اهانت به کتاب آسمانی قرآن کریم به سوئد بدهند.
کد خبر: ۶۸۴۲۲

به گزارش  معاصر،  حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه جمعه در تماس تلفنی با «حسین ابراهیم طه» دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، پیرامون تکرار اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در سوئد گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این تماس تلفنی ضمن اظهار تاسف شدید و محکومیت اقدام موهن و تحریک کننده اخیر در سوئد پیشنهاد کرد در واکنش به این اقدام اهانت آمیز، نشست اضطراری شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در اولین فرصت ممکن برای رسیدگی به این موضوع مهم برگزار شود.

امیرعبداللهیان گفت: اگر دولت سوئد بفوریت اقدام موثری انجام ندهد، باید کشورهای اسلامی بصورت منسجم پاسخ محکمی در اهانت به کتاب آسمانی قرآن کریم به سوئد بدهند.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز در این تماس تلفنی ضمن محکوم نمودن این اقدام موهن و ارائه گزارشی از تماس‌ها و اقدامات انجام شده در این زمینه قول داد در این زمینه و در مشورت با کشورهای عضو، برگزاری نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در دستورکار قرار دهد.

دو طرف همچنین بر اهمیت اقدام قاطع و هماهنگ کشورهای اسلامی برای جلوگیری از تکرار چنین اقدامات اهانت آمیز تاکید کردند.

انتهای پیام
منبع: ایسنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز