تهران ۲۶.۷۳° كمينه ۲۴.۷۹°  بیشینه ۲۶.۹۹°
۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۴
ثبت‌نام برای کاندیداتوری ریاست جمهوری دوازدهم

صباغیان: اولویت اول من اصلاح ساختار اداری و سیاسی است

صباغیان: اولویت اول من اصلاح ساختار اداری و سیاسی است
یکی از داوطلبان انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری راه حل مشکلات کشور را اصلاح نظام اداری و سیاسی عنوان کرد و گفت: اولویت اول من اصلاح ساختار اداری و سیاسی با دو هدف تقویت جمهوریت و اسلامیت نظام است.
کد خبر: ۷۶۹۶۱

به گزارش معاصر، محمدرضا صباغیان ظهر پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ پس از ثبت نام به عنوان داوطلب کاندیداتوری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: طبیعتاً یکسری مشکلات را داریم که علیرغم موفقیت‌ها و دستاوردهای که داشتیم متاسفانه دولت‌هایی که تا به حال نتوانستند مشکلات اقتصادی مردم و مشکلات نظارتی کشور را حل کنند و تقریباً همه دولت‌ها با وجود شعارهای متفاوت خود، در ایستگاهی متوقف شدند که شکاف طبقاتی افزایش پیدا کرد و مردم از وضعیت معیشتی خود ناراضی بودند.

وی تاکید کرد: به نظرم ریشه این مشکلات چیز دیگری است که دولت‌ها کمتر به آن پرداختند؛ من ریشه مشکلات کشور را در ساختار اداری و سیاسی کشور می‌دانم و تا زمانی که این ساختار اصلاح نشود، طبیعتاً هر کسی بیاید در همان ریل حرکت خواهد کرد و خیلی تفاوتی نخواهد کرد. ما مجموعه‌های قانون‌گذاری و دستگاه‌های اجرایی متفاوت داریم که هرکدام یک کار اجرایی و متفاوت انجام می‌دهند؛ امروز باید کسی چاقوی جراحی را بردارد و این شرایط را اصلاح کند؛ متاسفانه هر کسی این حرف را بزند، احساس می‌شود که شاید او با نظام مشکل دارد درحالی که این طور نیست بلکه این کار موجب استحکام نظام می‌شود.

این داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: ماشین همان است اما چرخ‌دنده‌ها در جای خود نیست؛ هدف اصلی و اولویت اول من اصلاح ساختار اداری و سیاسی و قراردادن چرخ‌دنده‌ها در جای خود است. یکی از این موارد، مدیریت واحد شهری است؛ امروز باید تجربه دنیا در مدیریت واحد شهری تجربه کنیم؛ برق، آب، کار و مخابرات و بسیاری از دستگاههای خدمات رسان الان بصورت جزیره‌ای فعالیت می‌کنند درحالی که همه باید ذیل یک مدیریت واحد شهری فعالیت کنند و شهردار را نیز مردم انتخاب کنند؛ این کار بدنه دولت را کوچک و هزینه‌های جاری را کاهش خواهد داد؛ فرمانداران و استانداران باید نماینده سیاسی دولت باشند نه نماینده اجرایی.

صباغیان هدف خود از اصلاح ساختار اداری و سیاسی را دو هدف تقویت جمهوریت و اسلامیت نظام عنوان کرد  گفت: اگر این کار را انجام دهیم بسیاری از مشکلات ما از جمله مباحث اقتصادی ما برطرف می‌شود.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز