تهران ۳۰.۴° كمينه ۳۰.۴°  بیشینه ۳۰.۹۹°
۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۹
سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد:

۹۷ هزار و ۹۶۷ رای از ایرانیان خارج از کشور اخذ شد

۹۷ هزار و ۹۶۷ رای از ایرانیان خارج از کشور اخذ شد
سخنگوی ستاد انتخابات کشور آراء اخذ شده از ایرانیان مقیم خارج از کشور در مرحله نخست انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را ۹۷ هزار و ۹۶۷ رای اعلام کرد.
کد خبر: ۷۷۵۸۷

به گزارش معاصر، محسن اسلامی روز سه شنبه با اشاره با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۱۳۶ نمایندگی جمهوری اسلامی ایران، شامل سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های کشورمان و حضور ایرانیان در انتخابات مرحله نخست، افزود: در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری نیز تمهیدات لازم برای اخذ آرا از ایرانیان مقیم خارج از کشور اندیشیده شده است.

وی با ارائه مجموع ۹۷ هزار و ۹۶۷ رای مواخذه از حضور ایرانیان خارج از کشور در پای صندوق های رای در مرحله نخست انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: از این آراء ۳۲ هزار و ۵۸۲ رای مربوط به آقای مسعود پزشکیان - ۴۸ هزار و ۴۲ رای مربوط به آقای سعید جلیلی - ۱۳ هزار و ۲۱۵ رای مربوط به آقای محمد باقر قالیباف و ۱۰۶۲ رای مربوط به آقای مصطفی پور محمدی ثبت شده است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور آراء باطله را نیز ۳۰۶۶ رای اعلام کرد.

اسلامی تاکید کرد: در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری که روز جمعه ۱۵ تیرماه برگزار می شود نیز تمام شعبی که برای مرحله نخست در خارج از کشور در نظر گرفته شده بودند، با هماهنگی های وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و تمهیدات ستاد انتخابات کشور فعال هستند و آماده اخذ رای از ایرانیان خارج کشور می باشند.

وی تصریح کرد: در مرحله اول انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری با هماهنگی های انجام شده حجاج ایرانی مستقر در عربستان سعودی نیز در انتخابات شرکت کردند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: وزارت امور خارجه تعرفه های مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران را برای نمایندگی های کشورمان ارسال کرده است.

بر اساس تبصره (اصلاحی ۲۶ˏ۱۰ˏ۱۳۹۱) ماده ۱۹ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، رأی‌دهندگان در خارج از کشور در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی می‌توانند با ارائه گذرنامه معتبر ایرانی، رأی دهند؛ بنابراین به موجب این ماده ایرانیان خارج از کشور می‌توانند در صورت عدم دسترسی به شناسنامه یا کارت ملی از گذرنامه معتبر ایرانی خود برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری استفاده کنند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز