کد خبر: ۳۶۴۴۰
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴
مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این هفته پیشرفت خوبی داشتیم، در توئیتی نوشت: امروز کمیسیون مشترک برگزار (ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران) و بعد از یک وقفه چند روزه، مذاکرات را ادامه خواهیم داد.

کمیسیون مشترک امروز برگزار می‌شود

 علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات با گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) برای رفع تحریم‌ها صبح امروز (جمعه) در توئیتی نوشت: پس از رایزنی‌ها با دیگر هیات‌ها، بعد از ظهر روز گذشته من و انریکه مورا برای ارزیابی وضعیت و بحث درباره مسیر پیش رو، دیدار کردیم.

‏وی افزود: این هفته پیشرفت خوبی داشتیم. امروز (جمعه) کمیسیون مشترک خواهیم داشت و بعد از یک وقفه چند روزه، مذاکرات را ادامه خواهیم داد.

نشست کمیسیون مشترک برجام قرار است ساعت ۱۴ امروز به وقت وین (۱۶:۳۰ به وقت تهران) با حضور هیأت‌های ایران، اتحادیه اروپا و ۱+۴ در هتل کوبورگ برگزار شود.

دور هفتم مذاکرات در دولت جدید ایران (دولت سیزدهم) دوشنبه هشتم آذر ماه با برگزاری نشست افتتاحیه کمیسیون مشترک برجام آغاز و در نهایت چهارشنبه شب دهم آذر ماه هیأت ایرانی دو سند به طرف مقابل ارائه کرد شامل رفع تحریم‌ها و موضوعات هسته‌ای. در پی درخواست طرف اروپایی برای مشورت با پایتخت‌ها تنفسی در این مذاکرات ایجاد و دوباره روز (پنجشنبه) ۱۸ آذر ماه با برگزاری نشست افتتاحیه کمیسیون مشترک برجام این مذاکرات از سر گرفته شد که هنوز هم در وین در جریان است.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار