کد خبر: ۴۰۴۷۲
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹
اخبار اقتصادی| آخرین اخبار اقتصادی|
در ساعات نخست معاملات روز چهاشنبه، بازار رمزارزها پس از تجربه رشد در روز گذشته، اکنون شاهد اصلاح قیمتی است.

قیمت بیت کوین 3 فروردین 1401| بیت کوین رنگ باخت

قیمت بیت کوین بالاخره امروز مثبت شد. قیمت بیت کوین افزایشی شد. قیمت بیت کوین طوری بوده که تا حدودی ترس را در بازار به وجود آورده است. با افزایش قیمت بیت کوین بخشی از ریزش اخیر خود را جبران کرد. قیمت بیت کوین نوسان زیادی دارد.

بیت کوین چند شد؟

ارزش بازار جهانی رمزارزها در حال حاضر ١.۹۰ تریلیون دلار است که ۱.۹۵ درصد افت را نسبت به روز گذشته نشان می‌دهد. 

همچنین حجم کل معاملات در طول ۲۴ ساعت گذشته ۴۵.۲۷ درصد کاهش یافته و به ۵۵.۷۴ میلیارد دلار رسیده است. 

از طرفی، ۷.۸۴ میلیون دلار موقعیت شورت در معاملات آتی بیت‌کوین، در طول ۲۴ ساعت گذشته لیکویید شده است.

بیت‌کوین با افت بیش از ۲ درصد به قیمت ۴۱ هزار و ۹۵۷ دلار و اتریوم با ریزش حدود ۳ درصد به قیمت ۲ هزار و ۹۴۰ دلار معامله می‌شوند.

 رمزارزهایی مانند دوج‌کوین، ریپل و شیبا اینو نیز در محدوده قرمز قرار دارند.

روسیه می تواند تحریم های غرب را با بیت کوین دور بزند

برخی تصور می کنند روسیه می تواند تحریم های غرب را با بیت کوین دور بزند شما چه فکر می کنید؟

برخی از تحلیل‌گران اقتصادی و سیاسی معتقدند روسیه می‌تواند در صورت جدی شدنِ تحریم‌ها از بیت‌کوین هم به عنوان ابزاری برای دور زدنِ تحریم بهره بگیرد. به همین خاطر انتظار داشتند بیت‌کوین در واکنش به جنگ روسیه و اوکراین، روندی صعودی را در پیش بگیرد. اما اینطور نشد.

علی رضاپور، تحلیل‌گر بازارهای مالی در برنامه مارکت‌تایمز توضیح می‌دهد که چرا بیت‌کوین نجات‌دهنده پوتین نیست و چگونه اعتبار در بازارهای مالی نقش ایفا می‌کند.

بیت کوین و اتریوم
 
وضعیت آلت کوین ها هم امروز خوب است. به جز ApeCoin که 7 درصد افت کرده، مابقی ارزهای موجود در فهرست 50 ارز برتر، بازدهی مثبت داشته اند. بیشترین رشد امروز برای THORChain است که 16 درصد افزایش قیمت داشته. پس از آن هم زی کش با رشد 13 درصدی، بازدهی عالی داشته. ویوز، فانتوم و اتریوم کلاسیک هم دیگر ارزهایی هستند که در یک روز بازدهی دو رقمی داشته اند.
 
در نمای کلی بازار و در میان 18337 نمادی که سایت کوین مارکت کپ آن ها را پوشش می دهد، امروز بیشترین رشد را Titi Financial داشته که 600 درصد بازدهی داده. پس از آن هم Louverture با بازدهی 390 درصدی قرار دارد.
 
بیشترین افت در کل بازار هم مربوط به Londex است که حدودا 100 درصد افت کرده. Avaxtars Token نیز افت 90 درصدی را ثبت کرده است.
انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار