تهران ۳۰.۴° كمينه ۳۰.۴°  بیشینه ۳۰.۹۹°
۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۱:۱۷
رئیس‌کل دادگستری استان تهران اعلام کرد:

۷ هزار پرونده حوزه تولید در قوه قضائیه

۷ هزار پرونده حوزه تولید در قوه قضائیه
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: رویکرد قوه قضائیه حمایت از تولید و واحدهای تولیدی است.
کد خبر: ۷۷۵۵۸

به گزارش خبرنگار اقتصادی معاصر؛ علی القاصی‌مهر، رئیس‌کل دادگستری استان تهران امروز در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن که در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: ۱۲ کارگروه در قوه قضائیه با مشارکت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی تشکیل شده و امیدواریم با فعالیت‌های این کارگروه، بتوانیم حمایت خود را از واحدهای تولیدی انجام دهیم. 

وی ادامه داد: مجلس در سال‌های اخیر، قوانینی را در حمایت از نظام اقتصادی و رفع موانع پیش رو به تصویب رساند که در امتداد فرمایش رهبر معظم انقلاب و تسهیل‌کننده امور بودند مثل قانون حمایت از کالاهای ایرانی، قانون جهش تولید دانش بنیان، قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی اختراعات‌ و...

رئیس‌کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه در دستگاه قضایی در کنار سایر قوا در راستای فرمان مقام معظم رهبری نهایت توان و ظرفیت خود را در این حوزه به کار بسته‌ایم،  گفت: دستگاه قضایی به طور غیرمستقیم در جهت حمایت از بخش تولید در بخش رسیدگی های قضایی و پرونده های مرتبط با نظام تولیدی، رویکرد نوین و حمایت گرایانه داشته است. 

القاصی‌مهر افزود: در صدور قرارهای قضایی رویکرد به سمتی است که از تولید حمایت شود. همچنین قوه قضائیه تلاش می‌کند در حوزه پیشگیری از آسیب هایی که موجب آسیب به تولید است با رویکردی حمایت گرایانه جلوگیری کند. 

وی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه در بخش نظارت بر عملکرد دستگاه ها و نظارت بر اجرای صحیح قوانین و حسن جریان امور از طریق سازمان بازرسی کشور این رویکرد را فعال کرده است، ادامه داد: امروز در قوه قضائیه ظرفیت اقدامات نظارتی و پیشگیرانه دستگاه های مرتبط در قوه در جهت حمایت از تولید به کار بسته اند.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۲ حدود ۷ هزار پرونده در حوزه تولید در قوه قضائیه تشکیل شده است. 

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز