تهران ۳۰.۴° كمينه ۳۰.۴°  بیشینه ۳۰.۹۹°
۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۱:۲۰
درگاه ملی مجوزها

۱۳۰ هزار مجوز برای درخواست‌های تاخیر خورده، صادر شد

۱۳۰ هزار مجوز برای درخواست‌های تاخیر خورده، صادر شد
درگاه ملی مجوزها برای ۱۳۰ هزار متقاضی که درخواست آنها با تاخیر مواجه شده بود، مجوز صادر کرد.
کد خبر: ۷۷۵۵۹

به گزارش گروه اقتصادی معاصر، بر اساس اعلام درگاه ملی مجوزها، به منظور تسهیل فضا کسب و کار و در راستای اجرای حکم قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار (تبصره ۳ ماده ۷ مکرر)، صدور خودکار برای هزار و ۲۹ عنوان مجوز که درخواست‌های مواجه با تأخیر داشتند، فعال شده است.

۴۸۵ عنوان مجوز از میان هزار و ۲۹ عنوان مجوز تعیین شده با تأخیر حدود ۲۴۰ هزار درخواست مواجه شده بود که از این تعداد برای ۱۳۰ هزار درخواست، مجوز صادر شده و ۱۱۰ هزار درخواست در صف صدور قرار گرفته‌اند و به‌تدریج در بانک کسب و کار هم درج می‌شوند.

بر اساس درخواست دبیرخانه هیأت مقررات‌زدایی از تمامی مراجع صدور مجوز، باید درخواست‌ها به یکی از دو حالت صدور و یا رد با ذکر دلیل تعیین تکلیف شود. متذکر می‌شود؛ رد درخواست بدون دلیل موجه، معادل درخواست شرط اضافه از متقاضی مجوز است و جرم تلقی می‌شود.

مراجع صدور مجوز می‌توانند در نظارت‌های پسینی اقدام مقتضی در خصوص ابطال، تعلیق یا لغو مجوز را دقیقاً بر اساس ملاحظات و مقررات قید شده در کاربرگ‌های ابطال، تعلیق و لغو انجام و از طریق سرویس به درگاه ملی مجوزها به دلایل مستدل برای درج در بانک کسب و کار اعلام کنند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز