تهران ۳۱.۵۱° كمينه ۳۱.۵۱°  بیشینه ۳۱.۹۹°
۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۱:۴۲
جلیلی در بازار تهران:

برای مشکلات کشور برنامه داریم + عکس

برای مشکلات کشور برنامه داریم + عکس
کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در بازار تهران گفت: دولت حتما قبل از تصمیم گیری برای بازار و اصناف، باید نظر بازار و آن صنف را بگیرد و با آنها مشورت کند. بخشنامه و دستورالعمل دولت نباید هر روز تغییر کند زیرا بازار بی ثبات می شود.
کد خبر: ۷۷۵۶۶

 به گزارش گروه سیاسی معاصر، سعید جلیلی ظهر امروز - یکشنبه - در جمع نمازگزاران مسجد امام خمینی بازار تهران گفت: بازار قلب اقتصاد کشور است. در ۱۱ سال و مخصوصا در ۴ سال اخیر بیش از ۲۴ جلسه با اصناف مختلف داشته ام و این جلسات چند ساعته بوده و مفصل حرف ها و مشکلات آنها را شنیده ایم.وی ادامه داد: جمع بندی از جلسات این بود که ما به ۱۷ موضوع در زمینه اصناف رسیدیم که باید ایرادات رفع شده و برنامه برای آن داشت. اگر این مسائل حل شود، تحول بزرگی در بازار ایجاد می شود و هم بازاری و هم مردم منتفع می شوند.جلیلی خاطرنشان کرد: دولت حتما قبل از تصمیم گیری برای بازار و اصناف، باید نظر بازار و آن صنف را بگیرد و با آنها مشورت کند. بخشنامه و دستورالعمل دولت نباید هر روز تغییر کند زیرا بازار بی ثبات می شود. بازار باید درکی از آینده داشته باشد تا بتواند برنامه ریزی کند. پیش پیتی پذیری و ثبات برای بازار اهمیت بسیاری دارد.جلیلی افزود: بازار بخش سالم اقتصاد کشور است. هرچقدر به موازات بازار، بازارهای دلالی و سفته بازی وجود داشته باشد بر بازار سالم ما تاثیر می گذارد. در برنامه ریزی اقتصادی باید کفه به سمت اقتصاد سالم باشد. این بخش مالیات می دهند اما کسانی که معلوم نیست از کجا مال بادآورده بدست می آورند، مالیات نمی دهند.نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: باید قدرت خرید برای مردم ایجاد شود تا بازار دچار رکود نشود که ما در این زمینه برنامه داریم. دولت باید به افزایش قدرت خرید مردم کمک کند.جلیلی افزود: ۸۵ درصد بودجه دولت صرف هزینه های جاری کشور می شود؛ بنابراین عملکرد دستگاه های اجرایی باید خروجی داشته و کار مردم راه بیفتد ولی الان اثر کافی را ندارد.


وی با بیان اینکه ما برای مشکلات کشور برنامه داریم، گفت: از فردای انتخابات باید راه حل ها و برنامه ها اجرایی شود نه اینکه وقت صرف مطالعه برای تهیه برنامه ها شوند. ما برنامه های لازم برای حل برخی مسائل را در کوتاه مدت داریم. برخی مسائل هم در بخش اقتصاد کلان است مثلا باید قیمت ارز کنترل شود تا گرانی هم کنترل شود.

 

بر اساس این گزارش، سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم پیش از ظهر امروز، یکشنبه با حضور در بازار تهران، با کسبه و مردم دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

هواداران سعید جلیلی در بازار تهران با سر دادن شعارهای، «جلیلی جلیلی حمایتت می کنیم»، «جلیلی قهرمان برس به داد ایران» و «صل علی محمد بوی رئیسی آمد» به استقبال وی رفتند.

 

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه با همراهی هواداران خود که شعار خوش آمدی جلیلی سر می دادند، وارد مسجد امام خمینی بازار شد و در نماز جماعت شرکت کرد.

 

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز