پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
تهران ۴.۸۴° كمينه ۴.۸۴°  بیشینه ۴.۹۹°

گفتگو،تحلیل روز

نگاهی به تأثیرات ژئوپلیتیک جنگ روسیه و اوکراین/یادداشتی از «وایشالی کریشنا»، استادیار دانشگاه جواهر لعل نهرو در هند

ما شاهد تغییر قابل‌توجهی در رویکرد کشورهای درحال‌توسعه هستیم که با پیروی نکردن از ایالات متحده و تمرکز بر منافع ملی‌شان رویکرد جدیدی را اتخاذ کرده‌اند.

استاد کالج سلطنتی نظامی کانادا در گفت‌وگو با معاصر: شکست روسیه تنها در شرایطی اتفاق می‌افتد که حکومت این کشور از درون متزلزل شود

استاد کالج سلطنتی نظامی کانادا گفت: (از دیدگاه غرب) به‌منظور حفظ نظم موجود جهانی، روسیه باید در این جنگ متحمل شکست سختی شود.

فعال عربستانی تأکید کرد انتحار آل‌سعود با اعدام النمر؛ فرصتی ارزشمند برای استمرار قیام مردمی

یک فعال رسانه‌‌ای عربستانی تأکید کرد رژیم سعودی منبع و منشأ افکار و شیوه‌های خونین داعش است و با کشتن شهید انقلابی، شیخ نمر باقر النمر دست به خودکشی و حماقت سیاسی زد، این رژیم ارزشی برای جان انسان‌ها و افکار عمومی قائل نیست.

هادی محمدی: موازنه قوا در عراق ضروریست

همانگونه که فتوای مرجعیت در عراق برای تشکیل بسیج، تمامی محاسبات دشمن را بر هم زد اکنون هم این ظرفیت برای گام‌های دیگر و دفاع از منطقه و نابودی تروریسم، مداخله‌‌گری و طمع‌ورزی و سلطه‌گری وجود دارد و باید مسئله را جدی گرفت.

اندیشکده مستقر در واشنگتن: ملک سلمان به نفع پسرش از قدرت کنار می‌رود

اندیشکده «بنیاد مسائل خلیج» مستقر در واشنگتن در گزارشی به نقل از چند منبع مطلع نوشت که ملک سلمان به نفع محمد بن سلمان، از پادشاهی عربستان سعودی کنار می‌رود.

وبگاه آمریکایی: قتل عام شیعیان در نیجریه به تحریک عربستان انجام شد/اعدام شیخ «نمر» و شکنجه شیخ «زکزاکی» مرتبطند

پایگاه خبری - تحلیلی آمریکایی، اقدام ماه گذشته ارتش نیجریه در قتل‌عام شیعیان این کشور را نشأت‌گرفته از رژیم آل‌سعود دانسته و دستگیری رهبر شیعیان نیجریه را با اعدام رهبر شیعیان عربستان مرتبط دانسته است.

وال استریت ژورنال: اسرائیل و اعراب به سمت روابط نزدیک‌تر پیش می‌روند/ مقامات طرفین به صورت مخفیانه دیدار کرده‌اند

روزنامه وال استریت ژورنال نوشته است که کشورهای عربی و اسرائیل با هدف مقابله با ایران به سمت تقویت روابط دوجانبه پیش می‌روند.

آخرین اخبار روز