تهران ۵.۶۷° كمينه ۳.۷۹°  بیشینه ۵.۹۹°
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۱

افتتاح نخستین موزه صنعت پتروشیمی کشور

مدیر طرح موزه پتروشیمی بندرامام ادامه داد: حدود ۱۸ هزار عکس چاپی در بخش مرکز اسناد و عکس موزه پتروشیمی بندرامام جمع‌آوری شده است.
کد خبر: ۷۴۳۱۸

به گزارش معاصر ، جلیل نوذری امروز (سه‌شنبه، ۲۶ دی‌ماه) در آیین بزرگداشت پنجاه‌سالگی شرکت پتروشیمی بندرامام در مورد موزه پتروشیمی بندرامام گفت: تاکنون در ایران موزه صنعت پتروشیمی نداشتیم و این موزه، نخستین موزه صنعت پتروشیمی کشور است.

وی به ثبت موزه پتروشیمی بندرامام به عنوان نخستین موزه صنعت در کشور اشاره کرد و افزود: مجوز آن را از وزارت میراث، فرهنگ و گردشگردی دریافت کردیم و حدود چهار هزار قطعه جمع‌آوری شده که بیشتر آنها در مخزن موزه این شرکت نگهداری می‌شود.

مدیر طرح موزه پتروشیمی بندرامام ادامه داد: حدود ۱۸ هزار عکس چاپی در بخش مرکز اسناد و عکس موزه پتروشیمی بندرامام جمع‌آوری شده است.

نوذری با بیان اینکه این موزه شامل کتابخانه تخصصی نیز است، تصریح کرد: همه مطالعات و کتاب‌های مربوط و آثار منتشر نشده درباره این صنعت نیز در این بخش گنجانده شده است.

به گفته وی، میراث ناملموس و خاطرات شفاهی بزرگان پتروشیمی بندر امام از دیگر بخش‌های ایت موزه است که تاکنون هشت مصاحبه جامع به صورت ویدیویی انجام شده و تکمیل این بخش همچنان در کنار دیگر بخش‌ها ادامه دارد.

موزه پتروشیمی بندر امام امروز (سه‌شنبه، ۲۶ دی‌ماه) همزمان با پنجاه‌ سالگی این شرکت با حضور مرتضی شاهمیرزایی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افتتاح شد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز