تهران ۱۱.۹۹° كمينه ۱۱.۹۹°  بیشینه ۱۲.۷۹°
۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷
دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی

۳ شرطی که اصلاح‌طلبان باید در انتخابات رعایت کنند از نگاه مرعشی

۳ شرطی که اصلاح‌طلبان باید در انتخابات رعایت کنند از نگاه مرعشی
دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی ۳ شرطی را که از نظر وی باید اصلاح‌طلبان آن را در انتخابات رعایت کنند، اعلام کرد.
کد خبر: ۷۵۱۰۳

به گزارش معاصر به نقل از ایسنا، سید حسین مرعشی شامگاه جمعه -۲۷ بهمن ۱۴۰۲- در یک برنامه تلویزیونی با موضوع «نهاد انتخابات» با اشاره به سخنرانی اخیرش در کرمان اظهار کرد: اصلاح‌طلبان باید در انتخابات سه شرط را رعایت کنند. اول اینکه کاندیداهای ما نباید با نظام و رهبری زاویه داشته باشند. این امر پذیرفته است و تعارف نداریم.

وی افزود: نداشتن فساد مالی و فساد اخلاقی دو شرط دیگر است. با رعایت این شروط، الان ما در کرمان برای ۹۰ درصد کرسی‌های مجلس انتخابات رقابتی داریم.

مرعشی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی منطقه بعد از ۷ اکتبر، مشارکت بالا در انتخابات می‌تواند امنیت ملی ایران را تضمین کند، گفت: ما باید حد معقولی از مشارکت را در انتخابات آینده شاهد باشیم. متاسفانه حاکمیت از ابتدای این انتخابات به این ضرورت یا دست کم به ملزومات آن توجه نکرد چرا که انتخابات با مشارکت بالا بدون رقابت شکل نمی‌گیرد و ما این گله را از حاکمیت داریم که چرا در این شرایط خاص، فضا را باز نکردند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین خاطرنشان کرد: از زمانی که نظارت استصوابی شروع شده گام به گام کار به جایی رسید که حتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هم رد صلاحیت شد و امروز حسن روحانی یا کسی که وزیر اطلاعات بوده رد صلاحیت شده‌اند. با این وضعیت، نظام تک‌حزبی مثل چین برای اداره کشور بهتر است. دست کم از داخل آن مدل چینی، اشتغال و رشد اقتصادی بیرون آمده است.

مرعشی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، یادآور شد: الان هیچ رئیس جمهور پیشین محترمی در کشور وجود ندارد. به قول دوستان، روسای جمهور یا باید مثل شهید رجایی شهید شوند یا مثل آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری برسند تا محترم بمانند. در حالی که امثال روحانی هشت سال سابقه اداره کشور را دارند. من نمی‌گویم دوباره رئیس‌جمهور شوند اما باید از تجربیاتشان استفاده شود. یکی از کارکردهای مهم احزاب این است که تجربیات افراد دوره‌های قبل در قالب حزب به جوانان انتقال پیدا می‌کند و اینگونه کادرسازی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز