پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
کد خبر: ۲۴۹۱۱
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۵
پیشکسوت فوتبال ایران در سالروز صعود تیم ملی به جام جهانی 2014 برزیل صحبت های جالبی مطرح کرد.

امیرحسین صادقی پیشکسوت فوتبال ایران در گفت و گو با ایلنا در خصوص اینکه امروز سالروز صعود تیم ملی به جام جهانی 2014 برزیل است، اظهار داشت: آن مسابقات شرایطی بود که با مدیریت کی‌روش توانستیم 9 امتیاز از 3 بازی کسب کنیم و به عنوان تیم اول به مرحله بعدی صعود کنیم. البته این در حالی بود که دو بازی ما هم خارج از خانه برگزار می‌شد.

وی ادامه داد: در آن مسابقات قطر و ازبکستان به همراه کره مدعی صعود بودند و تنها فقط یک تیم می‌توانست در مرحله بعدی مسابقات حضور داشته باشد. شرایط خیلی سخت بود زیرا کی‌روش، مهدی رحمتی، هادی عقیلی و محمد نصرتی را از تیم ملی خط زده بود و بازیکنان جدیدی چون من و رحمان احمدی به تیم ملی دعوت شده بودیم.

صادقی افزود: اردوی آخرمان در عمان بود، بعد از آن قطر را در زمین خودش شکست دادیم. مقابل لبنان در تهران 4، 5 گل زدیم که حتی باعث شد کی‌روش خیلی عصبانی شود زیرا اعتقاد داشت باید بیشتر گل می‌زدیم. بازی آخرمان مقابل کره بود، آنها زمین خوبی را انتخاب نکرده بودند. به محض ورود به کره خیلی اذیت شدیم که همین باعث شد کی‌روش عکس سرمربی کره را روی پیراهن ازبکستان در همه جای هتل بگذارد.

ملی‌پوش سابق فوتبال ایران گفت: الان برای بازی مقابل تیم‌هایی مثل هنگ‌کنگ و کامبوج پاداش آنچنانی می‌دهند اما ما تیم‌های خیلی قدرتمندتر را زدیم اما پاداشی نگرفتیم. در بازی مقابل کره آندو تیموریان در همان اوایل بازی دستش شکست و تا آخر بازی با همان شرایط بازی کرد. رحمان احمدی ستاره زمین بود و ما بعد از گلی که در اواسط نیمه دوم زدیم، 30 دقیقه فشار سنگین را تحمل کردیم.

صادقی یادآور شد: یاد می‌آید قرار بود شماره 19 کره را در زمین مهار کنم. کی‌روش مقابل لبنان به من استراحت داد و فقط فیلم‌های این بازیکن را به من داد و گفت روی آن بازیکن تمرکز کنم و خدا را شکر توانستیم او را مهار کنم.

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ شاید این مطلبی را که می‌خواهم بگویم کسی نداند. ما با یک انگیزه خاصی مقابل کره به میدان رفتیم و آن هم این بود که قبل از اینکه مقابل کره به میدان برویم یک هفته قبلش به یک موسسه خیره‌ای که در آن کودکان قطع عضو حضور داشتند، رفتیم. روز بازی مقابل کره یک فیلمی به دست کی‌روش رسید که برای ما در جلسه به نمایش گذاشت و آن هم خواسته این بازیکنان از ملی‌پوشان برای صعود به جام جهانی بود. اگر سه ویلا در لواسان به ما می‌دادند آنقدر انگیزه در ما ایجاد نمی‌کرد که آن فیلم به وجود آورد. به صراحت می‌گویم که آن فیلم باعث شد که تیم ملی به جام جهانی برود.

برچسب ها: کی روش ، جام جهانی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار